FLAME LAWYER LADY // Сайт практикующего юриста

 

Вилучення земельної ділянки у землекористувача

Консультация по земельному правуОдержавши земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства площею 0,20 га в селі Берестівка Бородянського району Київської області, громадянин Єршов уклав письмовий договір з громадянином Рябченком, за яким передав останньому у користування земельну ділянку. Угодою передбачено, що Рябченко буде передавати Єршову половину зібраного врожаю. Укладання такого договору Єршов пояснював своєю хворобою, яка не дає йому можливості особисто обробляти земельну ділянку.
Через два місяці Рябченко за згодою Єршова збудував на цій земельній ділянці теплицю. Сільська рада винесла рішення про вилучення з користування Єршова земельної ділянки, який звернувся зі скаргою до суду.Консультация

Вилучення в громадян земельних ділянок не належить до компетенції правління садівничого кооперативу. Такі повноваження мають відповідні місцеві ради. Правління кооперативу може лише звернутися до органів державного контролю за використанням та охороною земель або до фінансових органів із заявою про порушення правил користування землею з боку користувача або власника — члена кооперативу.
Органи державного контролю або фінансові органи надсилають користувачеві або власникові земельної ділянки письмове попередження про необхідність усунення порушень протягом місяця. Якщо за цей час помилки не буде виправлено, на користувача або власника земельної ділянки накладають адміністративне стягнення у встановленому порядку і дають ще місяць на усунення порушень. Якщо їх знову не буде усунено, згадані органи передають відповідній місцевій раді свій висновок про необхідність припинення права користування або власності на земельну ділянку. На підставі одержаних матеріалів місцева рада через свої уповноважені органи звертається з позовом до суду про припинення права користування або власності земельною ділянкою.
Вилучення (викуп) у власника земельних ділянок з метою передачі їх у власність або надання у користування громадянам, організаціям і підприємствам проводиться за згодою власників і землекористувачів на підставі рішень місцевих Рад народних депутатів чи Верховної Ради України, відповідно до їх компетенції, передбаченої статтями 31 і 32 Земельного Кодексу України. У разі відмови власника землі або землекористувача дати згоду на вилучення (викуп) земельної ділянки або відмови місцевих Рад у її вилученні, ці питання можуть бути вирішені у судовому порядку. При задоволенні позову рішення суду є підставою для відведення ділянки в натурі і видачі документа, що посвідчує право власності або право користування землею.
Отже, був порушений порядок вилучення земельної ділянки у землекористувача, тому на цій підставі позов підлягає задоволенню.


Создан 26 дек 2009  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником