FLAME LAWYER LADY // Сайт практикующего юриста

 

Оформлення спадщини

в державних нотаріальних конторахОформлення спадщини в державних нотаріальних конторах

Місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця.
Якщо місце проживання спадкодавця невідоме, місцем відкриття спадщини є місцезнаходження нерухомого майна або основної його частини, а за відсутності нерухомого майна - місцезнаходження основної частини рухомого майна (частина перша та друга ст. 1221 Цивільного кодексу України).
При цьому, необхідно мати на увазі, що спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою, а часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою.

Право на спадкування мають особи, визначені у заповіті.
У разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі неохоплення заповітом усієї спадщини право на спадкування отримують спадкоємці за законом в порядку черговості, визначеною у статтях 1261 - 1265 Цивільного Кодексу.

Оформлення спадщини в державних нотаріальних конторах досить складна і тривала процедура.На великий жаль, необізнана в цьому людина, яка вже має горе через втрату близької людини, вимушена відстоювати великі черги, збирати незрозумілі їй документи, в яких чиновники та навіть, нотаріуси, досить часто допускають помилки, виправлення яких потребує часу та взагалі коштує дуже дорого. Всього цього спадкоємцю можна уникнути за умови звернення до мене - юриста, який є фахівцем та має у наявності необхідні знання та досвід, що значно зекономить час кліента, збереже нерви та гроші.

При зверненні до мене за послугою по оформленню спадщини у державній нотаріальній конторі, необхідно попередньо особисто зустрітися, для того, щоб я мала змогу переглянути наявні документи, щоб надати кваліфіковану консультацію стосовно можливості спадкування та особливостей його оформлення.

Для вивчення ситуації та надання кліенту кваліфікованої інформації стосовно спадкування, мені необхідні наступні документи (в оригіналах або копіях):
1. Паспорт особи, яка звернулася;
2. Свідоцтво про смерть спадкодавця;
3. Довідка ЖЕК про останнє місце реєстрації спадкодавця (можливо без її наявності);
4. Заповіт або документи, що підтверджують родинні зв’язки зі спадкодавцем (свідоцтво про народження, свідоцтво про одруження тощо).
5. Документи, які підтверджують право власності на майно померлого.

При наявності у кліента права на спадкування майна померлого та після погодження зі мною умов подальшої роботи (відповідно до надання мною послуги з оформлення спадщини) кліенту-спадкоємцю необхідно попередньо оформити у любого приватного нотаріуса відповідну довіренність та завірити підпис на заяві про прийняття спадщини.
Для цього при собі необхідно мати:
- Паспорт особи, яка звернулася;
- Оригінал довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру особі, яка звернулася;
- Свідоцтво про смерть спадкодавця;
- Довідка ЖЕК, ОСББ, КРЕП (квартального комітету) про останнє місце реєстрації спадкодавця (за її наявності);
- Заповіт або документи, що підтверджують родинні зв’язки зі спадкодавцем (свідоцтво про народження, свідоцтво про одруження тощо).

Далі, для початку роботи, кліент-спадкоємець надає мені довіренність, заяву про прийняття спадщини, копії та оригінали документів за попереднім погодженням.

Вартість послуги з оформлення спадщини в державних нотаріальних конторах є розумною та визначається відповідно до обсягу необхідних робіт, кількістю майна, наявністю необхідних документів та ін.


Создан 05 янв 2010  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником